Soutěž


Cesta za pokladem pokračuje

 

Víte o tom, že se u nás v Berlíně nachází poklad? Co kdybychom se společně vydali na cestu a poklad našli? Cesta to může být dost dlouhá, ale určitě se vyplatí. A my vám rádi pomůžeme hledat!

Ode dneška budete na naší stránce nacházet stopy označené českými písmeny. Každá stopa je spojená s nějakou hádankou nebo úlohou, která vás přibližuje k cíli. Kdo se práce nezalekne, vytrvale a svědomitě vyřeší co nejvíce hádanek a splní co nejvíce úkolů, ten také získá ten největší počet bylinek, které bude potřebovat na to, aby byl přijat do tajného týmu, který se jednoho dne sejde a který získá poslední potřebné indície, jak pokladu dosáhnout.

  • Ale pozor! Za bylinky můžeme vyměnit jen česky psaná řešení.
  • Bylinky získáte u Alice, když splněné úlohy poštou (!) zašlete na adresu spolku. Nemusíte ale každé řešení posílat zvlášť, můžete zaslat i vícero úloh v jedné obálce.
  • Důležité ale je, aby byl opravdu každý list čitelně podepsaný a aby na něm bylo napsané písmeno stopy, o kterou se jedná.

Samozřejmě se můžete při plnění úkolů poradit s rodiči, se sourozenci i s kamarády a vzájemně si pomáhat. Však nepamatujeme, že by někdo už někdy našel nějaký velký poklad úplně sám!

 

Na výpravu za pokladem se s námi mohou vydat všichni naši dosavadní žáci a žákyně, a i všichni, kteří by se jimi brzy chtěli stát. I ti nejmenší mohou přispět dle svých sil.

 

Obzvlášt povedené příspěvky zveřejníme na naší stránce.


Stopy:

A

Vyřešené hádanky a úlohy pošli poštou Alici na adresu spolku. Která adresa to je? Získáš 1 bylinku. 

Č

Mateřídouška je drobná vonná bylinka, německy se jí říká „Quendel“. Pokud tuto kytičku ještě neznáš, tak si ji vyhledej v altase nebo na internetu. Pošli nám hezký obrázek mateřídoušky (nakresli, namaluj nebo udělej koláž). Získáš 1 bylinku. Vysvětli nám význam slova „mateřídouška“. Získáš také 1 bylinku.

Pokud se ti to moc dobře povede, získáš 1 bylinku navíc.

Š

Víš, jak se jmenují učitelky a učitelé v naší škole? Napiš co nejvíce jmen. Získáš 1 bylinku. Pošli nám portrét alespoň jedné nebo jednoho z nich. Ale pozor! Fotografie neplatí. Za hezký obrázek (nakresli, namaluj nebo udělej koláž) získáš 1 bylinku

Pokud se ti to moc dobře povede, získáš 1 bylinku navíc. 

Ř

Hádej, co zde naši žáci namalovali: 

a) Příchod Praotce Čecha na horu Říp

b) Svou rodinu

c) Českou školu

Pokud uhodneš, získáš 1 bylinku

Á

V následujících větách se nachází slova, ve kterých po B píšeme Y. Napiš proč a získáš 1 bylinku. 

K

Máš u nás ve škole kamarádku nebo kamaráda? Pošli nám portrét alespoň jedné nebo jednoho a napiš, jak se jmenuje. Ale pozor! Fotografie neplatí. Za každý hezký obrázek (nakresli, namaluj nebo udělej koláž) získáš 1 bylinku

Pokud se ti to moc dobře povede, získáš 1 bylinku navíc.

Ě
Praha bývá nazývána "PRAGA MATER URBIUM". Víš, co to znaméná? Napiš a získáš 1 bylinku.